ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارتاپ کانادا یکی از برنامه‌های مهاجرتی کشور کانادا است که در قبال راه‌اندازی یک استارتاپ در این کشور، به افراد متقاضی و خانواده آنها اقامت دائم کانادا اعطا می‌شود.

ویزای استارتاپی کانادا چند سالی بیشتر از شروع آن نمی‌گذرد و نسبت به دیگر روش‌های مهاجرتی کانادا جدیدتر است. هدف دولت کانادا از ایجاد این بستر، جذب کارآفرینان از سراسر دنیا است که به متقاضیان این امکان را می‌دهد تا در صورت اخذ تاییده حمایت ایده از موسسه‌های تعیین شده توسط اداره مهاجرت کانادا، وارد خاک این کشور شوند و در زمانی کوتاه اقامت خود و خانواده خود را دریافت نمایند.

طبق اعلام اداره مهاجرت کانادا سالانه تا سقف ۲۷۵۰ پرونده استارتاپ از سراسر جهان انتخاب می‌شود که می‌تواند فرصت مناسبی برای اخذ اقامت دائم کانادا باشد.

فرآیند دریافت اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استارتاپ ویزا

ابتدا طرحی نوآورانه و با قابلیت رشد بالا که شرایط پذیرش را داشته باشد به یکی از شرکت‌های معتبر (صندوق‌های سرمایه‌گذاری کارآفرینی، فرشتگان سرمایه‌گذاری و مراکز رشد استارتاپی) در کشور کانادا ارائه خواهد شد. پس از تایید، نامه‌ای مبنی بر حمایت پروژه از طرف موسسه مربوطه به اداره مهاجرت ارسال می‌گردد. در مرحله بعد، اداره مهاجرت به بررسی پرونده تیم مجری طرح می‌پردازد و در صورت تایید افسر مهاجرت، ویزای مهاجرتی کانادا اعطا خواهد شد و همچنین، پرونده جهت دریافت اقامت دائم افراد متقاضی و خانواده آنها ارسال می‌شود.

مزایای اصلی اقدام از طریق پروسه استارتاپ ویزا برای دریافت اقامت دائم کانادا

پروسه دریافت اقامت کانادا از طریق این برنامه شرایط معمول امتیازبندی سایر برنامه‌های اصلی مهاجرتی به کانادا را ندارد، و نامه حمایتی از مجموعه‌های مورد تایید دولت کانادا عملا نقش فیلتر مورد نظر را اعمال می‌کند. در نتیجه دریافت نامه حمایتی امکان بررسی پرونده مهاجرتی فرد واجد شرایط را بدون نیاز به استفاده از اهرم‌های کنترلی برای بالا بردن امتیاز امکان پذیر می‌سازد.

مدرک زبان مورد نیاز برای این ویزا IELTS 5.0 است.

شرایط بیزینس واجد شرایط

 1. خلاقانه باشد و یا ایده جدیدی داشته باشد.
 2. منجر به اشتغال زایی برای کانادایی ها شود.
 3. قابل رقابت در مقیاس جهانی باشد.
 4. در زمان دریافت نامه حمایت از شرکت مورد تایید
  • هر متقاضی مالک حداقل 10% سهام باشد (حداکثر 5 نفر می توانند مالک بیزینس اقدام نمایند)
  • متقاضیان و شرکت مورد تایید، با هم بیشتر از 50% سهام داشته باشند.
 5. در زمان دریافت اقامت دائم
  • متقاضی مدیریت مستمر و فعال بیزینس را از داخل کانادا بر عهده داشته باشد.
  • مهم ترین و اساسی ترین قسمت بیزینس در کانادا انجام شود.
  • بیزینس به صورت شرکت سهامی در کانادا باشد.

پتانسیل رشد شرکت‌های دانش بنیان و امکان پیشرفت این شرکت‌ها عملا سرمایه‌گذاری در این مسیر را برای افرادی که از این طریق وارد پروسه کسب اقامت دائم می‌شوند جذابیت خاصی می‌بخشد. شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ به عنوان محرک‌های رشد اقتصادی شرایط بسیار مناسبی برای کسب حمایت‌های دولتی و بازارهای مالی کانادا بعد از ورود متقاضی اقامت دائم جهت پیشبرد اهداف شرکت و رسیدن به موفقیت مالی را دارا هستند.

تماس با ما

27 Governor Macquarie Tower, 1 Farrer place, Sydney NSW 2000 Austalia

تماس با شما

IconBox Title

Click here to add your own text