انواع ویزای استرالیا و شرایط اخذ ویزای استرالیا

استرالیا همواره یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت بوده است. امنیت اقتصادی، فرصت‌های شغلی، امکانات تحصیلی، کیفیت بالای زندگی و … استرالیا را به مقصدی جذاب برای مهاجران به خصوص مهاجران ایرانی تبدیل کرده است.

مهاجران با اهداف مختلفی از جمله تحصیل، سرمایه گذاری، اشتغال در زمینه تخصصی، زندگی در کنار اعضای خانواده و … اقدام به اخذ ویزای استرالیا می‌کنند. البته افرادی هم هستند که با اهداف دیدار خانواده یا شرکت در سمینارها یا گردشگری در استرالیا ویزای مربوطه را اخذ می‌کنند و قصد اقامت دائم در این کشور را ندارند.

اگر قصد ورود یا مهاجرت به استرالیا را دارید بهتر است قبل از هر اقدامی با انواع ویزای استرالیا اعم از موقت و دائم و شرایط اخذ ویزای استرالیا آشنا شوید. در این راستا می‌توانید از مشاوره رایگان گروه حقوقی مهاجرت پلاس و تنها وکیل مهاجرت به استرالیا در ایران نیز کمک بگیرید.

انواع ویزای استرالیا

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری از بهترین و سریع‌ ترین روش‌ها برای مهاجرت به استرالیا است. رشد اقتصادی این کشور در ۲۷ سال گذشته از مهم‌ترین عوامل جذابیت سرمایه گذاری در استرالیا محسوب می‌شود. صاحبان کسب‌وکار و تجار می‌توانند از طریق سرمایه‌گذاری در استرالیا، موفق به اخذ اقامت این کشور شوند. پیچیدگی‌های اداری و حقوقی و اهمیت سرمایه‌ی متقاضی از نکات مهم در اخذ این ویزا است که البته با کمک یک وکیل رسمی پایه یک مهاجرت به استرالیا به راحتی حل و فصل می‌شود.

ویزای کار استرالیا

مهاجرت از طریق کار و تخصص یکی از متداول‌ترین راه‌ها برای اخذ اقامت استرالیاست. دولت این کشور سیاست‌های خود را در راستای جذب نیروهای متخصص تنظیم کرده و فرصت‌های شغلی و شرایط زندگی مناسبی برای این گروه از مهاجران در نظر گرفته است. امنیت اقتصادی این کشور سبب رشد کسب‌وکارها و کاهش نرخ بیکاری شده است که یکی از مهم‌ترین عوامل برای مهاجرت افراد متخصص به شمار می‌رود.

ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا مناسب افرادی است که قصد گردشگری در استرالیا، دیدار از اقوام و آشنایان یا شرکت در رویدادهای تجاری و سمینارها را دارند. این ویزا استرالیا موقتی است و به اقامت دائم در این کشور منجر نمی‌شود. یکی از مهم‌ترین چالش‌های این ویزا مجاب کردن افسر پرونده در خصوص هدف اخذ این ویزا است که نیازمند تجربه و تخصص مکلای پایه یک در این زمینه است.

ویزای ازدواج استرالیا

ویزای نامزدی و ویزای ازدواج استرالیا برای افرادی در نظر گرفته شده که نامزد یا همسرشان شهروند یا دارای اقامت دائم استرالیا می‌باشد. ویزای ازدواج دو سال و ویزای نامزدی ۹ ماه اعتبار دارد. این ویزا استرالیا طبق شرایط و ضوابطی قابلیت تبدیل به اقامت دائم را دارد.

ویزای والدین استرالیا

این ویزا استرالیا برای افرادی است که فرزندان آنها شهروند استرالیا یا دارای اقامت دائم این کشور هستند و می‌خواهند از طریق اسپانسرشیپ آنها اقامت دائم یا موقت استرالیا را اخذ کنند و در کنار فرزند خود زندگی کنند. نکته مهم این است که فرد متقاضی باید شرایط آزمون تراز خانواده را داشته باشد؛ به این منظور که حداقل نیمی از فرزندان متقاضی دارای اقامت دائم استرالیا باشند و اینکه تعداد فرزندان مقیم استرالیا بیشتر یا برابر تعداد فرزندانی باشند که در کشورهای دیگر زندگی می‌کنند.

ویزای فرزند استرالیا

این ویزا برای افرادی است که اقامت دائم استرالیا را دارند و قصد دارند برای اقامت فرزندان‌شان نیز اقدام کنند. ویزای فرزند (برای والدین بیولوژیکی)، ویزای فرزندخواندگی و ویزای کودک یتیم خویشاوند از انواع ویزای فرزند است. البته والدینی که دارای اقامت موقت استرالیا هستند نیز می‌توانند تا زمانی که نتیجه اقامت دائم آنها مشخص شود به کمک ویزای فرزند وابسته برای فرزندان خود نیز ویزای موقت استرالیا را اخذ کنند. در هر یک از این ویزاها والدین و فرزند باید شرایط به خصوصی داشته باشند.

ویزای تحصیلی استرالیا

از میان ۵۰ دانشگاه برتر دنیا ۵ دانشگاه متعلق به کشور استرالیا است. این کشور با بیش از ۲۲ هزار رشته و ۱۱۰۰ موسسه آموزشی معتبر سومین مقصد جذاب برای تحصیل در سراسر جهان محسوب می‌شود. این موارد به همراه کیفیت زندگی و فرصت‌‌های شغلی مناسب افراد را ترغیب به تحصیل در استرالیا می‌کند. دانشجویان بین المللی جهت تمامی مقاطع تحصیلی می‌توانند از طریق اخذ ویزای تحصیلی استرالیا برای اقامت و تحصیل در این کشور اقدام کنند. همچنین سرپرست دانشجویان و دانش‌آموزانی که زیر ۱۸ سال سن دارند نیز می‌توانند از طریق ویزای قیم اقدام کنند.

برای بهره‌مندی از مشاوره رایگان می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید.

تماس با ما

تهران، زعفرانیه، خیابان فرخ، پلاک ۱، واحد ۲۰۷

تماس با شما