کارآفرینی ساسکاچوان

در این روش متقاضی ابتدا با دریافت ویزای کار وارد ایالت ساسکاچوان می شود. سپس باید بیزنسی با سرمایه اولیه حداقل ۲۰۰ هزار دلار کانادا را تاسیس کرده و به مدت ۶ ماه آن را مدیریت نماید تا بتواند اقامت دائم کانادا را بگیرد.

شرایط مورد نیاز:

  • دارایی متقاضی و همسر (شامل املاک و حساب های بانکی) حداقل ۵۰۰ هزار دلار کانادا
  • کسب امتیاز ۱۲۰ از سیستم امتیاز بندی
  • حداقل ۳ سال سابقه در مالکیت و مدیریت بیزنس (یا مزرعه) در ۱۰ سال اخیر

شرح پروسه:

در این روش ابتدا ایده بیزنسی (بیزنس پلن خلاصه) مطابق سوابق مدیریتی و بیزنسی متقاضی آماده می شود و و سپس پروفایل آنلاین مشتری، شامل ایده بیزنسی (بیزنس پلن خلاصه) ، سوابق کاری و تحصیلی و نمرات آیلتس متقاضی در سایت دپارتمان مهاجرت استان ساسکاچوان ثبت می گردد.
متقاضیانی که امتیازشان  ۱۲۰ یا بالاترباشد از لیست انتظار انتخاب می شوند و متقاضی ۳ ماه فرصت دارد تا کلیه مدارک لازم شامل بیزنس پلن کامل و ارزیابی دارایی هایش را به دپارتمان مهاجرت ساسکاچوان ارائه کند. لازم به ذکر است، دارایی متقاضی باید توسط یک سازمان حسابرسی مورد تایید این استان (Third Party Verification) ارزیابی شود. به علاوه متقاضی باید جهت اخذ ویزای توریستی اقدام نماید. مدارک متقاضی طی مدت ۴ ماه توسط دپارتمان مهاجرت استان ارزیابی شده و یک مصاحبه تصویری با متقاصی انجام می شود. در صورت موفقیت در مصاحبه، نامه تایید استان صادر شده و سپس برای متقاضی ویزای کار ۲ ساله جهت راه اندازی بیزنس صادر می شود و متقاضی می تواند وارد این استان شده و همسر و همه فرزندان زیر ۲۲ سال خود را نیز به همراه داشته باشد. لازم به ذکر است به همسر متقاضی ویزای کار اوپنopen work permit ، به فرزندان زیر ۱۸ سال ایشان ویزای تحصیلی و آموزش رایگان در مدرسه، به فرزندان بین ۱۸ تا ۲۲ سال ایشان ویزای توریستی و درصورت داشتن پذیرش از موسسات آموزشی، ویزای تحصیلی (با شهریه دانشجوی بین المللی) داده میشود.
متقاضی حداکثر تا یک سال و نیم پس از تاریخ نامه تایید استان باید با ویزای کار وارد استان شده و حداکثر تا ۶ ماه بعد از ورود باید اقدام به راه اندازی بیزنس خود نماید. متقاضی باید بیزنس خود را مطابق بیزنس پلن ارائه شده راه اندازی نموده و به مدت ۶ ماه آنرا مدیریت فعال نماید. اگر متقاضی موارد فوق را محقق کند، توسط ایالت ساسکاچوان برای دریافت اقامت دائم نامزد می شود. سپس مدارک مورد نیاز متقاضی به دپارتمان مهاجرت فدرال کانادا ارسال می شود و معمولا پس از حدود ۶ الی ۸ ماه ویزای اقامت دائم متقاضی صادر می گردد.

امتیازبندی:

سنامتیاز
زیر 200
21 – 2910
30 – 3915
40 – 5410
بالای 550
مدرک تحصیلیامتیاز
فوق دیپلم 1 ساله با شرایط خاص10
کارشناسی با شرایط خاص15
سابقه مالکیت و مدیریت بیزنس (یا مزرعه) در 10 سال اخیرامتیاز
بین 4 تا 8 سال با سهام بالای صفر و مساوی یا کمتر از 50 درصد10
بالای 8 سال با سهام بالای صفر و مساوی یا کمتر از 50 درصد15
بین 4 تا 8 سال با سهام بالای 50 درصد15
بالای 8 سال با سهام بالای 50 درصد20
فروش (Revenue) سالانه بیزنس به هزار دلار کاناداامتیاز
50-1005
100-25010
250-50015
بالای 50020
دارایی متقاضی و همسر (شامل املاک، حساب ها و بیزنس) به هزار دلار کاناداامتیاز
500-5500
550-7505
750-100010
بالای 100015
آیلتسصحبت کردننوشتنخواندنگوش دادنامتیاز
نمره443.54.55
نمره554510
نمره5.55.555.515
مبلغ سرمایه گذاری در استان ساسکاچوان به هزار دلار کاناداامتیاز
200-3500
350-5005
500-75010
750-100015
بالای 100020
بقیه مواردامتیاز
سفر تحقیقی به استان در 12 ماه گذشته15
سابقه بیزنسی با رویکرد صادرات، رشد سریع یا اختراع10
راه اندازی بیزنس مرتبط با علم و تکنولوژی ، تولید، صادرات و یا در خارج از رجینا و ساسکاتون15

مزایا:

۱- عدم محدودیت سنی
۲- عدم نیاز به ویزای توریستی
۳-دریافت ویزای کار بدون پرداخت ودیعه
۴-امکان تبدیل ویزای کار به اقامت دائم ، ۶ ماه پس از راه اندازی بیزنس

پرسش‌های متداول

این روش برای افرادی که برای روش کارآفرینی نیوبرانزویک واجد شرایط نیستند و یا علاقه به اجرای بیزنس در ایالت ساسکاچوان را دارند مناسب می باشد.

خیر، سفر تحقیقی فقط برای متقاصیانی که متمایل به خرید بیزنس می باشند یا متمایل به اجرای بیزنس در خارج از ساسکاتون یا رجینا می باشند اجباری است و برای بقیه اختیاری است. اما سفر تحقیقی ۱۵ امتیاز دارد و می تواند کمک شایانی به انتخاب متقاضی از لیست انتظار بکند.

خیر، ولی امتیاز دارد.

خیر. اما هر سن امتیاز مخصوص به خود را دارد.

خیر.اما برای دریافت اقامت دائم، متقاضی باید برای راه اندازی بیزنس حداقل ۲۰۰ هزار دلار کانادا (خارج از ساسکاتون و رجینا ) و یا ۳۰۰ هزار دلار کانادا (در ساسکاتون و رجینا) سرمایه گذاری نماید. به علاوه متقاضی راه اندازی بیزنس در ساسکاتون و رجینا باید حداقل دو شغل ایجاد نماید.

بله. متقاضی باید حداقل به مدت ۶ ماه (بعد از راه اندازی بیزنس) در ایالت ساسکاچوان اقامت داشته باشد.

ابتدا یک ویزای کار به متقاضی داده می شود که در صورت سرمایه گذاری و راه اندازی بیزنس، پس از ۶ ماه به اقامت دائم تبدیل می شود.

بله ولی بیزنس پلن جدید باید به تایید استان برسد.

اگر مجرد بوده و در زمان دریافت مدارک کامل توسط استان ، زیر ۲۲ سال سن داشته باشد بله و در غیر این صورت خیر. لازم به ذکر است به همسر متقاضی ویزای کار اوپنopen work permit ، به فرزندان زیر ۱۸ سال ایشان ویزای تحصیلی و آموزش رایگان در مدرسه، به فرزندان بین ۱۸ تا ۲۲ سال ایشان ویزای توریستی و درصورت داشتن پذیرش از موسسات آموزشی، ویزای تحصیلی (با شهریه دانشجوی بین المللی) داده میشود.

فرم مشاوره رایگان

    تماس با ما

    27 Governor Macquarie Tower, 1 Farrer place, Sydney NSW 2000 Austalia

    تماس با شما