ویژگی های تحصیل در استرالیا

هر ساله مراکزآموزشی استراليا پذيرای تعداد زیادی دانش‌آموز و دانشجو از سراسر دنيا است و نزدیک به ۳۰۰,۰۰۰ دانشجو در استراليا به تحصيل در سطوح مختلف می‌پردازند. اگر دانشجویان سيستم آموزش از راه دور را (كه برخی مراكز آموزشی استراليا ارایه می نمایند) به رقم بالا اضافه كنيم، آمار اين محصلين به میزان قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد.

یادآور می‌شويم كه طبق قوانین دولت استراليا، كيفيت رشته‌‌های آموزشی ارائه شده در دانشگاه‌ها به صورت پيوسته بررسی می‌شوند تا مورد تأييد قرار گيرند. علاوه بر این٬ نظارت کامل و پیوسته‌ای نیز بر شهریه‌ها و هزینه‌های دریافتی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی اعمال می‌شود. تمامی رشته‌های ارائه شده در تمامی مراکز آموزشی استرالیا نیز باید در ابتدا به ثبت و تأييد مراجع قانونی این کشور برسند.

مقاطع تحصیلی

 • تحصیل در تمام مقاطع تحصیلی از مدرسه تا دانشگاه در استرالیا امکان پذیر است.
 • برای تحصیل در مدرسه برای دانش آموزان ایرانی پس از پایان دبستان و از سن ۱۲ سالگی به بعد می‌توان اقدام نمود. ضمناً یکی از والدین نیز می‌تواند تا سن ۱۸ سالگی فرزند دانش آموز به عنوان همراه اقدام به اخذ ویزا نماید.
 • برای تحصیل در مقطع لیسانس و بالاتر در صورتی که حد نصاب نمرات دانشجو کافی نباشد، باید یک دوره پیش‌نیاز که معمولاً یک تا دو ترم تحصیلی می‌باشد، گذرانده شود. داشتن نمره شش و نیم در IELTS با حداقل نمره شش در چهار مهارت الزامی است مگر این که دانشجو حداقل به مدت ۲ سال در یک مدرسه یا دانشگاه انگلیسی زبان درس خوانده باشد. در صورتی که نمره زبان انگلیسی در هر یک از چهار مهارت آزمون IELTS کمتر از شش باشد، برای هر نیم نمره، دانشجو موظف است به مدت ۱۰هفته کلاس زبان را قبل از شروع مقطع تحصیلی بگذراند.
 • برای کسانی که تمایل به ادامه تحصیل به صورت تحقیقاتی دارند، خصوصاً دانشجویان مقطع دکترا، داشتن Research Proposal الزامی است.
 • اخذ بورسیه تنها برای دانشجویانی قابل اقدام است که معدل آنها بالاتر از ۱۷ یا ۳.۵ باشد. داشتن مقالات بین المللی و نمره زبان بالا و همچنین Proposal مناسب و قوی نیز از دیگر شرایط می‌باشد.

مزیت تحصیل در استرالیا

 • وجود دانشگاه‌های برتر دنیا با رتبه‌های زیر ۱۰۰ در استرالیا با کیفیت آموزشی ممتاز.
 • برخورداری از مجوز کار قانونی به مدت ۲۰ ساعت در هفته. ضمناً همسر شخص دانشجو نیز می‌تواند به طور تمام وقت کار کند.
  برخورداری از مجوز کار تمام وقت برای دانشجویان دوره فوق لیسانس تحقیقی و دوره دکتری.
 • دریافت ویزا به مدت یک سال و نیم بعد از تحصیل برای پیدا کردن کار در استرالیا ویژه افرادی که حداقل دو سال در استرالیا تحصیل کرده‌اند.
 • امکان اقدام برای اقامت دائم در استرالیا پس از اتمام تحصیلات.

برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط اخذ ویزای تحصیلی، روی لینک زیر کلیک کنید.

ویزای تحصیلی استرالیا