ویزای سرمایه گذاری استرالیا و اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری از بهترین و سریع‌ ترین روش‌ها می‌باشد ولی از آنجا که گرفتن ویزاهای تجاری استرالیا از جمله ویزای سرمایه گذاری استرالیا از نظر اداری و حقوقی به مراتب پیچیده هستند، توصیه می‌شود قبل از هرگونه اقدام برای این‌گونه ویزاها حتما با یک وکیل مهاجرت استرالیا مشورت کنید؛ در همین راستا می‌توانید با گروه حقوقی مهاجرت پلاس تماس بگیرید.

انواع ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا

انواع ویزای سرمایه گذاری استرالیا در ۳ گروه زیر تقسیم‌بندی می‌شود:

۱. ویزای سرمایه گذاری استرالیا – ساب کلاس ۱۸۸

ویزای ۱۸۸ استرالیا برای اقامت موقت چهار ساله (ساب کلاس ۱۸۸) به سه زیر گروه زیر تقسیم‌بندی می‌شود:

۱.۱. ویزای کارآفرینی استرالیا

۱.۲. ویزای سرمایه گذاری معمولی استرالیا

۱.۳. ویزای سرمایه گذاری ویژه استرالیا

در ادامه به توضیح ویژگی‌های هر ویزا و شرایط اخذ آن می‌پردازیم.

۱.۱. ویزای کارآفرینی استرالیا

برای اخذ ویزای کارآفرینی استرالیا و اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری، فرد باید شرایط زیر را داشته باشد:

سن: سن متقاضی باید کمتر از ۵۵ سال باشد. قابل توجه است که در حال حاضر برخی ایالت‌های استرالیا از جمله ایالات استرالیای جنوبی و استرالیای غربی در موارد زیادی افراد بالای ۵۵ سال را نیز قبول می‌کنند.

سرمایه: حداقل سرمایه فرد متقاضی و همسرش برای اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری در مجموع باید ۸۰۰ هزار دلار و قابل انتقال به استرالیا باشد. این سرمایه شامل اموال منقول و غیر منقول از قبیل زمین، خانه، پول، ماشین و اموال مشابه است. این سرمایه باید از طریق قانونی کسب شده باشد و باید در مدت حداکثر ۲ سال پس از اخذ ویزا به استرالیا منتقل گردد.

گردش سرمایه: گردش مالی باید حداقل ۵۰۰ هزار دلار در ۲ سال از ۴ سال اخیر باشد. از آن جا که نرخ دلار در ایران در ۴ سال اخیر تغییر کرده، کسانی‌ که با نشان‌دادن این گردش مالی با توجه به دلار فعلی‌ مشکل دارند، می‌توانند گردش مالی خودشان را در ۳ یا ۴ سال پیش که دلار به مراتب ارزان‌تر بود، نشان بدهند.

امتیازبندی: ویزای کارآفرینی استرالیا نیز امتیاز بندی لازم را دارد و فرد باید ۶۵ امتیاز کسب کند. این امتیاز بندی با ویزای مهارتی فرق دارد. به طور خلاصه به مواردی چون سن، مدرک تحصیلی‌یا فنی‌، زبان انگلیسی‌، میزان سرمایه، میزان گردش مالی، سابقه صادرات کالا، اختراع و ابتکار، سابقه مدیریت و سابقه سرمایه‌گذاری امتیاز داده می‌شود. در برخی موارد گرفتن این ویزا با امتیاز کمتر نیز امکان‌پذیر است. داشتن نمره زبان شرط نیست ولی داشتن IELTS 5 می‌تواند امتیاز فرد را بالا ببرد.

موارد دیگر:

 • فرد باید به طور کلی سابقه کاری موفقی داشته باشد.
 • فرد باید از یکی‌ از ایالت‌های استرالیا اسپانسرشیپ بگیرد.
 • فرد متعهد می‌شود تا حداکثر پس از ۲ سال از ورود به استرالیا نسبت به ایجاد یک بیزینس اقدام نماید.

۲.۱. ویزای سرمایه‌ گذاری معمولی‌ در استرالیا

برای ویزای سرمایه‌ گذاری معمولی‌ استرالیا گردش مالی، طرح تجاری یا تاسیس و مدیریت یک بیزینس در استرالیا مطرح نیست؛ اما فرد باید به طور کلی سابقه کاری موفقی داشته باشد.

سن: سن متقاضی باید کمتر از ۵۵ سال باشد. قابل توجه است که در حال حاضر برخی ایالت‌های استرالیا در موارد زیادی افراد بالای ۵۵ سال را نیز قبول می‌کنند.

سرمایه: فرد متقاضی و همسرش باید حداقل ۲.۵ میلیون دلار سرمایه داشته باشند (در ۲ سال از ۵ سال اخیر).

امتیازبندی: ویزای سرمایه‌ گذاری معمولی نیز امتیاز بندی لازم دارد و فرد باید ۶۵ امتیاز کسب کند. داشتن نمره زبان شرط نیست ولی داشتن IELTS 5 می‌تواند امتیاز فرد را بالا ببرد.

سرمایه گذاری در استرالیا : فرد متقاضی برای اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری باید سابقه خوبی در سرمایه گذاری داشته باشد و سرمایه گذاری او توسط ایالت مورد نظر تایید گردد. فرد متقاضی همچنین باید برای سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیون دلاری به مدت ۴ سال در یکی از ایالت‌های استرالیا و با صلاحدید ایالت متعهد گردد.

موارد دیگر: فرد یا همسرش باید حداقل یکی از شرایط زیر را نیز داشته باشند:

 • در یک بیزینس که ارزشش بالای یک و نیم میلیون دلار هست، سابقه مدیریت در یک سال اخیر را داشته باشند.
 • ۱۰ درصد یک بیزینس در یک سال اخیر به اسمشان باشد.

۳.۱. ویزای سرمایه گذاری ویژه در استرالیا

برای ویزای سرمایه‌ گذاری ویژه استرالیا نیز گردش مالی، طرح تجاری یا تاسیس و مدیریت یک بیزینس در استرالیا مطرح نیست.

سن: برای این نوع ویزای سرمایه گذاری استرالیا شرط سنی وجود ندارد.

امتیازبندی: برای ویزای سرمایه گذاری ویژه استرالیا سیستم امتیازبندی و شرط سنی وجود ندارد. نمره زبان لازم هم مانند دیگر ویزاها شرط نیست ولی لازم است در صورت نداشتن نمره کافی، هزینه‌ای به دولت استرالیا پرداخت گردد تا پس از ورود به استرالیا ۵۱۰ ساعت کلاس زبان برای فرد در نظر گرفته شود.

سرمایه: فرد متقاضی و همسرش باید حداقل ۵ میلیون دلار سرمایه داشته باشند و این سرمایه باید از طریق قانونی کسب شده باشد تا بتوانند اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری را دریافت کنند.

سرمایه گذاری در استرالیا : فرد متقاضی باید برای سرمایه‌گذاری در ایالت مورد نظر متعهد شود؛ میزان این سرمایه گذاری در استرالیا حداقل ۵ میلیون دلار به مدت ۴ سال است و نوع سرمایه‌گذاری باید توسط ایالت مقصد در استرالیا تایید شود.

مزایای ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا _ ساب کلاس ۱۸۸

با اخذ ویزای ۱۸۸ استرالیا می‌توانید از مزایای زیر بهره‌مند شوید:

 • می‌توانید به مدت ۴ سال در استرالیا زندگی کنید.
 • به اعضا خانواده شما نیز اجازه کار و زندگی در استرالیا داده می‌شود.
 • مسیر را برای گرفتن اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای ۸۸۸ یا دیگر ویزاها برای شما هموار می‌سازد.
 • همسر، فرزندان و کسانی که به شما وابستگی کامل دارند، می‌توانند با شما به استرالیا وارد شوند.

اقامت دائم استرالیا (ساب کلاس ۸۸۸) برای دارندگان ویزاهای گروه ۱۸۸

این ویزا مرحله دوم ویزاهای گروه ۱۸۸ می‌باشد. فردی که یکی از زیر گروه‌های این ساب کلاس ویزاها را داشته باشد می‌تواند برای اقامت دائم استرالیا خود با داشتن شرایط لازم اقدام نماید.

شرایط ویزای کارآفرینی استرالیا

اقامت استرالیا: فرد متقاضی باید در سوابق خود حداقل یک سال در استرالیا اقامت داشته باشد (طی ۲۴ ماه قبل از اقدام برای این ویزا).

فعالیت بیزینس: سابقه مدیریتی فرد در بیزینس باید اثبات گردد؛ همچنین فرد باید فعالیت بیزنس خود را برای حداقل دو سال اثبات نماید و مدارک مالیاتی معتبر برای ۲۴ را ارائه نماید.

مالکیت بیزینس: فرد متقاضی باید حداقل یکی از شرایط زیر را داشته باشد

 • اگر گردش مالی بیزینس کمتر از ۴۰۰,۰۰۰ دلار است : حداقل ۵۱ درصد سهام باید متعلق به فرد باشد.
 • اگر گردش مالی بیزینس بیش از ۴۰۰,۰۰۰ دلار است حداقل  ۳۰ درصد سهام باید متعلق به فرد باشد.

گردش مالی: بیزینس باید حداقل ۳۰۰,۰۰۰ دلار گردش مالی سالیانه داشته باشد (برای ۱۲ ماه قبل از درخواست ویزا)؛ البته این شرط در برخی موارد با موافقت ایالت لازم نخواهد بود.

موارد دیگر: داشتن حداقل دو شرط از سه شرط زیر ضروری است:

 • داشتن حداقل ۲۰۰,۰۰۰ دلار ارزش خالص در بیزینس
 • حداقل ارزش دارایی شخصی و بیزینس ۶۰۰,۰۰۰ دلار
 • استخدام حداقل دو نفر تمام وقت

شرایط ویزای سرمایه گذاری معمولی استرالیا

برای زیر گروه ویزای سرمایه گذاری معمولی استرالیا لازم است که حداقل ۴ سال از سرمایه گذاری فرد گذشته باشد و حداقل فرد ۲ سال با همین ویزا در استرالیا زندگی کرده باشد.

شرایط ویزای سرمایه گذاری ویژه استرالیا

برای زیرگروه سرمایه گذاری ویژه استرالیا هم باید حداقل ۴ سال از سرمایه گذاری ویژه فرد گذشته باشد و فرد در این مدت سالی حداقل ۴۰ روز در مجموع در استرالیا حضور داشته و یا همسر فرد متقاضی سالی حداقل ۱۸۰ روز در مجموع در استرالیا بوده باشند.

۲. ویزای سرمایه گذاری استرالیا – ساب کلاس ۱۳۲

ویزای ۱۳۲ استرالیا برای اخذ اقامت استرالیا به صورت دائمی، مخصوص مدیران و صاحبان شرکت‌های بزرگ و متقاضیانی است که توانایی بیشتری برای سرمایه‌گذاری در استرالیا دارند. متقاضیان باید متعهد شوند بعد از دریافت ویزا و ورود به خاک استرالیا مبلغی معادل یک و نیم میلیون دلار استرالیا را به استرالیا آورده و در تجارت و کارهای تجاری سرمایه‌گذاری نمایند.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا (ساب کلاس ۱۳۲) از این امتیاز برخوردار است که از همان ابتدا و قبل از ورود به استرالیا متقاضی و خانواده او، ویزای اقامت دائم استرالیا را به دست آورده و از مزایای آن برخوردار می‌شوند، ازجمله استفاده از خدمات پزشکی و امکان تحصیل رایگان فرزندان در استرالیا.

در این نوع ویزا، تمام سرمایه‌گذاری توسط فرد متقاضی و با اختیار کامل وی انجام می‌پذیرد.

شرایط ویزای سرمایه گذاری استرالیا – ساب کلاس ۱۳۲

جهت دریافت ویزای سرمایه گذاری استرالیا – ساب کلاس ۱۳۲، شرایط زیر الزامی است:

سن: سن فرد متقاضی برای اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری باید کمتر از ۵۵ سال باشد.

سرمایه: ارزش دارایی‌های فرد و همسرش باید بالغ بر ۱.۵ میلیون دلار و قابل انتقال به استرالیا باشد. همچنین دارایی فرد متقاضی و همسرش در بیزینس باید ۴۰۰ هزار دلار باشد و این مختص دو سال از چهار سالِ قبل از اقدام برای ویزا است.

گردش مالی: کسب و کار فرد متقاضی باید حداقلبه میزان ۳ میلیون دلار گردش مالی در یک یا چند بیزنس در دو سال از چهار سال اخیر داشته باشد.

مالکیت بیزینس: فرد متقاضی باید حداقل یکی از شرایط زیر را داشته باشد و مدارکی مبنی بر مدیریت و فعالیت کارآمد در این بیزینس نیز باید ارائه شود.

 • اگر درآمد بیزینس کمتر از ۴۰۰,۰۰۰ دلار است : حداقل ۵۱ درصد سهام باید متعلق به فرد باشد.
 • اگر درآمد بیزینس بیش از ۴۰۰,۰۰۰ دلار است حداقل  ۳۰ درصد سهام باید متعلق به فرد باشد.
 • ماکیت حداقل ۱۰ درصد از یک شرکت با سهامی عام را داشته باشد.

۳. ویزای سرمایه گذاری استرالیا – ۸۹۰ (اقامت دائم مستقل) و ۸۹۲ (اقامت دائم اسپانسری ایالتی)

این ویزاها، ویزاهای اقامت دائم استرالیا هستند برای افرادی که با ویزاهای موقت ۱۶۰، ۱۶۱، ۱۶۲، ۱۶۳، ۱۶۴، و یا ۱۶۵ سابق در استرالیا بوده و شرایط لازم را داشته باشند و بهترین گزینه برای اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری به صورت دائمی برای این افراد محسوب می‌شوند.

شرایط ویزای ۸۹۲ استرالیا (اقامت دائم اسپانسری ایالتی)

اقامت استرالیا: فرد متقاضی باید در سوابق خود حداقل یک سال در استرالیا اقامت داشته باشد.

فعالیت بیزینس: سابقه مدیریتی فرد در بیزینس باید اثبت گردد؛ همچنین فرد باید فعالیت بیزنس خود را برای حداقل دو سال اثبات نماید و مدارک مالیاتی معتبر برای ۲۴ را ارائه نماید.

مالکیت بیزینس: فرد متقاضی باید حداقل یکی از شرایط زیر را داشته باشد

 • اگر گردش مالی بیزینس کمتر از ۴۰۰,۰۰۰ دلار است : حداقل ۵۱ درصد سهام باید متعلق به فرد باشد.
 • اگر گردش مالی بیزینس بیش از ۴۰۰,۰۰۰ دلار است حداقل  ۳۰ درصد سهام باید متعلق به فرد باشد.

گردش مالی: بیزینس باید حداقل ۲۰۰,۰۰۰ دلار گردش مالی سالیانه داشته باشد (برای ۱۲ ماه قبل از درخواست ویزا)؛ البته این شرط در برخی موارد با موافقت ایالت لازم نخواهد بود.

موارد دیگر: داشتن حداقل دو شرط از سه شرط زیر ضروری است:

 • داشتن حداقل ۷۵,۰۰۰ دلار ارزش خالص در بیزینس
 • حداقل ارزش دارایی شخصی و بیزینس ۲۵۰,۰۰۰ دلار
 • استخدام حداقل یک نفر به طور تمام وقت

شرایط ویزای ۸۹۰ استرالیا (اقامت دائم مستقل)

اقامت استرالیا: فرد متقاضی باید در سوابق خود حداقل یک سال در استرالیا اقامت داشته باشد.

فعالیت بیزینس: سابقه مدیریتی فرد در بیزینس باید اثبات گردد؛ همچنین فرد باید فعالیت بیزنس خود را برای حداقل دو سال اثبات نماید و مدارک مالیاتی معتبر برای ۲۴ را ارائه نماید.

مالکیت بیزینس: فرد متقاضی باید حداقل یکی از شرایط زیر را داشته باشد

 • اگر گردش مالی بیزینس کمتر از ۴۰۰,۰۰۰ دلار است : حداقل ۵۱ درصد سهام باید متعلق به فرد باشد.
 • اگر گردش مالی بیزینس بیش از ۴۰۰,۰۰۰ دلار است حداقل  ۳۰ درصد سهام باید متعلق به فرد باشد.

گردش مالی: بیزینس باید حداقل ۳۰۰,۰۰۰ دلار گردش مالی سالیانه داشته باشد (برای ۱۲ ماه قبل از درخواست ویزا)؛ البته این شرط در برخی موارد با موافقت ایالت لازم نخواهد بود.

موارد دیگر: داشتن حداقل دو شرط از سه شرط زیر ضروری است:

 • داشتن حداقل ۱۰۰,۰۰۰ دلار سرمایه گذاری خالص در بیزینس
 • حداقل ارزش دارایی شخصی و بیزینس ۲۵۰,۰۰۰ دلار
 • استخدام حداقل دو نفر به طور تمام وقت

برخی امتیازات دارندگان اقامت دائم استرالیا از طریق ویزاهای دایم تجاری ۱۳۲، ۸۸۸، ۸۹۰ و ۸۹۲ :

 • در هر جای استرالیا به صورت دائمی زندگی و کار کنید.
 • در مدارس یا دانشگاه‌های استرالیا، همانند یک استرالیایی تحصیل کنید.
 • از مراقبت‌های پزشکی رایگان استرالیا برخوردار شوید.
 • به بیمه بیکاری و بازنشستگی استرالیا دسترسی داشته باشید.
 • برای شهروندی استرالیا (Citizenship) تقاضا دهید و پاسپورت استرالیایی بگیرید.
 • همسر، فرزندان و کسانی که به شما وابستگی کامل دارند، می‌توانند با شما به استرالیا مهاجرت کنند و از تمام امتیازاتی که شما دارید، برخوردار شوند.

موارد امتیاز آور برای ویزای سرمایه گذاری استرالیا - اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری - مهاجرت پلاس

تماس مستقیم با وکیل مجموعه در استرالیا از طریق خط ثابت تهران

تماس با ما

تهران، زعفرانیه، خیابان فرخ، پلاک ۱، واحد ۲۰۷

تماس با شما