ویزای کار استرالیا 

در این قسمت گروه مهاجرت پلاس مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار استرالیا را مورد بررسی قرار می‌دهد.

شرایط ویزای کار استرالیا بسیار در حال تغییر است و در سال‌های گذشته مدام سخت تر شده و شرایط ورود هر روز برای اشخاصی که در حال مهاجرت به استرالیا هستند مشکل تر می گردد.

شرایط مورد نیاز برای ویزای کار استرالیا :

  • سن از ۱۸ تا۴۵ سال.
  • رشته تخصصی شما باید در لیست مهارت های لازم استرالیا باشد.
  • کسب امتیاز لازم در امتحانIELTS.
  • حداقل ۱ سال سابقه کار در رابطه با رشته تخصصی از ۲۴ ماه قبل از اقدام برای مهاجرت باید داشته باشید.

انواع ویزای کار استرالیا:

  • مهاجرت افراد متخصص مستقل – اقامت دائم استرالیا (زیر گروه ۱۸۹)
  • مهاجرت به استرالیا ازطریق اسپانسر ایالتی – اقامت دائم استرالیا (زیر گروه ۱۹۰)
  • مهاجرت به استرالیا ازطریق اسپانسر مناطق خاص- اقامت مشروط ۳ ساله (زیر گروه ۴۸۹)

ویزای کار استرالیا – زیر گروه ۱۸۹

زیر گروه ۱۸۹ بهترین حالت ویزای کار استرالیا برای کسانی است که می خواهند اقامت دائم استرالیا را بگیرند است. زیرا شخص می‌‌تواند انتخاب کند به کدام ایالت استرالیا برای کار برود و از این جهت از همان ابتدا برای اقامت دائم استرالیا اقدام می‌کند.

ویزای کار استرالیا – زیر گروه ۱۹۰

در زیر گروه ۱۹۰ فقط می‌توانید به ایالتی که اسپانسر شما شده مهاجرت کنید و وقتی ویزا را گرفتید باید به همان ایالت بروید البته در این حالت شما امکان انتخاب ایالت خود از بین چند ایالت را دارید ولی نه همه ایالات ها. در زیر گروه ۱۹۰ ویزای کار استرالیا از مدت دو سال ویزایی که به شخص اعطا می‌شود، اگر شخص یک سال را کار کند، به او اقامت دائم استرالیا اعطا می‌شود. این ویزا مانند ویزای کار استرالیا زیر گروه ۱۸۹ از ابتدا ویزای اقامت دائم استرالیا محسوب نمی‌شود. در این حالت در دو سال اول باید در ایالتی که شما را اسپانسر کرده اقامت کنید. البته از نظر محدوده جغرافیایی هیچ محدودیتی نخواهید داشت و در آن ایالتی که اسپانسر شما شده ، هر جایی که بخواهید می‌توانید اقامت کنید. بعد از زیر گروه ۱۸۹ که بهترین زیر گروه در مهاجرت به استرالیا از طریق کار است، این زیر گروه بهترین زیر گروه برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار استرالیا می‌باشد.

ویزای کار استرالیا – زیر گروه ۴۸۹

این ویزایی است که یکی از ایالت های استرالیا باید اسپانسر شما شود و ایالت شما هم انتخابی نیست و برای زندگی در این ایالت منطقه خاصی را برای شما تایین می‌کنند. در ویزای قبلی شما چند گزینه برای اسپانسر شدن داشتید اما در این زیر گروه شما فقط یک ایالت را انتخاب می کنید و در ضمن در بعضی موارد برای کسب امتیاز بیشتر حتی منطقه اقامت شما نیز با انتخاب دولت است و شما نمی‌توانید هر محدوده ای را انتخاب کنید. مدت این ویزا ۴ سال است و لیستی وجود دارد که شامل مناطق کاری شما می‌باشد.در این نوع ویزا هم شما باید از چهار سال ۲ سال را کار کنید تا ویزای اقامت دائم استرالیا شما تمدید شود.

امتیاز مدرک تحصیلی در ویزای کار استرالیا

مدرک لیسانس و فوق‌‌لیسانس ایران معمولا ۱۵ امتیاز دارد. اگر شما دانشجوی فوق‌لیسانس هستید، امتیاز لیسانس را کسب می‌کنید. برای کسانی که در واقع مدرک تحصیلی آن‌ها متفاوت از کارشان باشد یا مدرکی نداشته باشند اما در زمینه دیگری کار کرده‌اند باید سابقه کار خود را به یک سازمانی در استرالیا ارائه کنند تا پس از ارزیابی مدارک به او اعلام کنند که سابقه کاری معادل چه مدرکی محسوب می‌شود.

امتیاز لازم و مراحل دریافت ویزا

در هر سه دسته بندی امتیاز لازم برای واجد شرایط بودن ۶۰ امتیاز می‌باشد.

در ویزای کار استرالیا زیر گروه ۱۹۰ ویزای کار به همراه یک اسپانسر ایالتی است. ۵ امتیاز بابت این اسپانسر به متقاضی داده می گردد. پس متقاضیان با داشتن ۵۵ امتیاز و برخورداری از ۵ امتیاز اسپانسرشیپ می توانند برای ویزا استرالیا اقدام کنند.

در ویزای کار استرالیا زیر گروه ۴۸۹ اسپانسر ایالتی ۱۰ امتیاز به متقاضی می‌دهد بنابراین متقاضی با داشتن ۵۰ امتیاز در سیستم امتیاز دهی می‌تواند درخواست ویزای استرالیا بدهد.

این در حالی است که در ویزای کار استرالیا زیر گروه ۱۸۹ تامین هر ۶۰ امتیاز بر دوش خود متقاضی است.

مراحل دریافت ویزای اقامت کاری استرالیا (نیروی متخصص استرالیا)

۱-ارزیابی مدارک (۱ تا ۴ ماه)
۲-تکمیل مراحل EOI (Expression of interest)
۳-گرفتن دعوتنامه و اقدام برای ویزای اقامت استرالیا (۳ ماه)

لیست مشاغل شماره ۱ MLTSSL

لیست مشاغل شماره ۲ STSOL

اگر امتیاز شما کم است از امتیاز همسر خود هم می توانید استفاده نمایید.