آموزش زبان انگلیسی

 

  • دوره‌های فشرده زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی (ELICOS)

این دوره بخش مهمی از سیستم آموزشی برای دانشجویان بین المللی در استرالیا می‌باشد و دانشجویان با طیف گسترده‌ای از گزینه‌های این دوره می‌توانند زبان انگلیسی خود را تقویت نمایند. کلاس‌های زبان معمولاً در ۵ روز هفته و به مدت ۲۰ تا ۲۵ ساعت در هفته ارائه می‌شوند.

هزینه‌های کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی، بین ۲۵۰ تا ۴۰۰ دلار استرالیا در هفته می‌باشد. کلاس‌های زبانی که در دانشگاه برگزار می‌شوند معمولاً گران‌تر از کلاس‌های زبان مؤسساتی خصوصی می‌باشند.

برخی از کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی عبارتند از:

  • دوره‌های زبان جهت آمادگی برای آزمون‌های OET ،TOEIC ،IELTS ،TOER:

این دوره‌ها برای کمک به دانشجویان برای رسیدن به نمره حد نصاب دانشگاه‌ها طراحی شده‌اند. برای شرکت در این کلاس‌ها، دانشجویان باید از سطح بالایی از زبان انگلیسی برخوردار باشند.

  • دوره زبان برای اهداف ویژه:

به عنوان مثال زبان انگلیسی تجاری یا پزشکی و یا سایر حرفه‌های تخصصی. برای ورود به این دوره دانشجویان باید از سطح بالایی از زبان انگلیسی برخوردار باشند.

  • زبان انگلیسی برای کاربردهای علمی:

چنانچه دانشجویان مدرک زبان پائین‌تری از سطح ورودی دانشگاه داشته باشند، قبل از شروع به تحصیل می‌توانند در این دوره‌های آموزشی شرکت کنند تا به سطح مطلوب مورد نظر دانشگاه برسند. طول دوره‌ها متفاوت می‌باشند ولی معمولاً حدود ۱۰ هفته به طول می‌انجامد و دانشجویان باید از سطح زبانی مطلوبی برای پیوستن به این دوره‌ها داشته باشند.

  • زبان انگلیسی عمومی:

این کلاس‌ها از سطح مبتدی تا پیشرفته ارائه می‌شوند و هیچ گونه پیش نیازی ندارند. این کلاس‌ها برای آموزش عمومی زبان انگلیسی طراحی شده‌اند.

  • زبان انگلیسی برای مدارس:

این کلاس‌ها ویژه دانش آموزانی می‌باشد که قصد ورود به دبیرستان‌های استرالیا را دارند. این دوره‌ها معمولاً در مدارس برگزار می‌شوند و حدوداً ۲۰ هفته به طول می‌انجامد.