سؤالات متداول

 

  • تحصیل و آموزش در استرالیا چه مزیتی نسبت به سایر کشورها دارد؟

استرالیا یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین کشورهای ارائه دهده دوره‌های آموزشی و فرصت‌های تحقیقاتی در سطح بین المللی است. دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزشی و مدارس استرالیا در سطح جهانی شناخته شده و معتبر می‌باشند. کشور استرالیا یکی از ثروتمندترین و خوش آب و هواترین کشورهای جهان است که در زمینه آموزش پیشتاز می‌باشد. کیفیت آموزشی و محتوای مطالب آموزشی در استرالیا تحت نظارت مستمر دولت قرار دارد تا دانشجویان از بهترین خدمات بهره‌مند شوند.

استرالیا یک کشور چند ملیتی با فرهنگی متنوع است و دانشجویان می‌توانند از محیط امن و دوستانه استرالیا لذت ببرند، در محیطی انگلیسی زبان به تحصیل بپردازند و زندگی در یک کشور جهان اوّل با استانداردهای بالا را تجربه نمایند.

دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود می‌توانند برای اقامت دائم استرالیا اقدام نمایند. ضمناً استرالیا کشور ی جوان با فرصت‌های شغلی طلایی برای فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها می‌باشد. فارغ التحصیلان می‌توانند به راحتی مشغول به کار شده و از حقوق و مزایای بالا بهره‌مند گردند.

 

  • آیا مدارک تحصیلی استرالیا در سایر کشورها اعتبار دارند؟

بله، مدارک تحصیلی استرالیا جهت اشتغال یا ادامه تحصیل در دانشگا‌ه‌های سراسر دنیا معتبر می‌باشند. استرالیا نیز مانند بسیاری از کشورهای جهان از یک سیستم ارزشیابی مشترک استفاده می‌کند. اکثر دانشگاه‌های استرالیا در رده دانشگاه‌های ممتاز دنیا قرار دارند.

 

  • آیا امکان دریافت بورسیه وجود دارد؟

بله، دانشجویان بین المللی می‌توانند برای دریافت کمک هزینه تحصیلی (بورسیه) اقدام نمایند. بورسیه تحصیلی بیشتر به متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پژوهشی و دکترا اعطاء می‌گردد.

 

  • آیا می‌توانم همزمان با تحصیل در استرالیا کار کنم؟

بله، تمام دارندگان ویزای دانشجویی اجازه دارند تا ۲۰ ساعت در هفته به طور قانونی کار کنند. ضمناً می‌توانند در تعطیلات بین ترم‌های تحصیلی نیز به طور تمام وقت کار کنند. دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد پژوهشی و دکترا تحصیل می‌کنند، هیچ گونه محدودیت زمانی برای کار کردن ندارند و می‌توانند به طور تمام وقت به کار اشتغال داشته باشند.

 

  • برای تحصیل در استرالیا چه مدارکی لازم است؟

برای ورود به مقطع دبیرستان (کلاس هفتم) مدارک تحصیلی کلاس پنج و شش دبستان لازم است.
برای ورود به مقطع کارشناسی مدرک دیپلم دبیرستان لازم است.
برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد مدرک لیسانس لازم است.
برای ورود به مقطع دکترا مدرک کارشناسی ارشد لازم است.
برای ورود به کلیه مقاطع تحصیلی داشتن مدارک زبان انگلیسی نیز الزامی است.
برای اطلاعات بیشتر به بخش مدارک لازم رجوع کنید.

 

  • آیا دانش آموزان می‌توانند در مدارس استرالیا تحصیل نمایند؟

بله، مدارس دولتی و خصوصی استرالیا پذیرای دانش آموزان بین المللی می‌باشند. امکان تحصیل غالباً از مقطع دبیرستان و از کلاس هفتم فراهم می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

  • اگر شرایط لازم جهت اخذ پذیرش را نداشته باشم، چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر شرایط لازم برای تحصیل در دانشگاه را ندارید می‌توانید از دبیرستان شروع کنید. اگر هنوز موفق به اخذ دیپلم دبیرستان نشده‌اید، می‌توانید با گذراندن دوره پایه تحصیلات دانشگاهی خود را آغاز کنید. اگر برای اخذ مدرک زبان انگلیسی مشکل دارید، می‌توانید دوره‌های زبان را در استرالیا بگذرانید. طول دوره‌های زبان انگلیسی با توجه به سطح زبان شما تعیین می‌شود و غالباً بین 4 تا 48 هفته طول می‌کشد.